Сторінки історії

В нашому селі традиційно приділяється велика увага вихованню дітей, їхня життєва дорога починається з дитячого садка.

Перший дитячий садок радгоспу «Гірник» було організовано відразу після війни в 1945 році в с.Братсько-Семенівка по вул.Нижня Заставна, а вже в 1947 перевели в більше приміщення на вул. Верхня Заставна і першою його завідуючою була Астахова Людмила Олександрівна. В той час в садочку працювали наші односельчани: завгоспом – Довгаль Тетяна Григорівна з 1950 року, нянею – Ляшенко Ганна.

В ті часи радгосп розбудовувся, а разом з тим в село приїздили все нові і нові люди. Так, в 1955 році дитячі ясла перевели з с.Братсько-Семенівка в с.Надеждівку на вулицю Жовтневу, де завідуючою була Максимова Людмила Василівна. Завгоспом працювала Васіч Г.А., яка тільки-но з чоловіком приїхала  в Надеждівку, вихователем Куксова В.І., кухарем довгий час працювала Лахненко.

D:\Фото\Для мамы\8 Детский сад[19-37-32].JPG

D:\8 Детский сад[16-23-54].JPGСело розвивалось, молодь залишалася в селі, створювалися нові сім’ї, народжувалися діти і для великого радгоспу маленька хатка ясел була замала.

В 1961 році дитячий садок перевели в новозбудований будинок  по вул.Садова,11, де відкрили дві групи: ясельну і старшу. На той час садок відвідувало 30 дітей і він займав дві квартири будинку. З 1962 року завідуючою стала Васіч Ганна Андріївна.

З середини 60-х років народжуваність  в селі різко зростала, бажаючих відвідувати садок було набагато більше, ніж місць в яслах. І в 1969 році за кошти шефів Північного комбінату розпочалося будівництво типового приміщення дитячого садочка.

28 квітня 1973 року на засіданні районного виконкому Криворізької районної ради було прийняте рішення № 135 «Про затвердження акту приймання в експлуатацію будівлі дитячого садка в с. Надеждівка для радгоспу «Гірник». Вже влітку того ж року, садочок прийняв своїх перших вихованців. Для його відкриття  Ганна Андріївна приклала багато зусиль. Було відкрито 4 групи. Садок відвідувало близько 100 дітей. Групи були переповнені, працювала цілодобова група. За необхідністю працювали без вихідних. Дитячий садок-ясла відвідували діти з різних сіл: Надеждівка, Братсько-Семенівка, Пичугине, Шевченково. На ІІ відділку радгоспу  «Гірник» в с.Маяк працював свій дитячий садочок. На посаді завідуючої Васіч Г.А. пропрацювала до кінця 1985 року. В її трудовій книжці є лише два записи: «Прийняти в Надеждівський ДНЗ» та «Звільнити в зв’язку з виходом на пенсію».

 C:\Users\Сонечко\Pictures\2018-09-25\Сканировать10003.JPG

В липні 1986 року на зміну досвідченому керівнику заклад очолила ГАНЕЦЬ Ірина Федорівна. Молода, енергійна, вольова жінка, яка віддала багато сил роботі дитячого садка, створюючи всі необхідні умови для перебування дітей (зроблено огорожу території, побудовано павільйони та спортивний майданчик, завезено обладнання для ігрових майданчиків з Донецької області.). Вона надихала працювати творчо, натхненно.

В новому Надеждівському садочку працювали  також няні - Шкленська Раїса Дмитрівна, Соломатова Галина Іванівна, вихователі Донець Надія Олексіївна, Домненко Наталя Степанівна, Шамрай Ірина Климентіївна, Кеня Світлана Василівна., Тюлєнєва Валентина Миколаївна,  медична сестра Степанова Надія Павлівна та багато інших.

Завідуючими також працювали:

1992-1993рр. – Домненко Наталія Степанівна;

1993-1996 рр. – Кеня Світлана Василівна;

1996-2003рр. – Лашкул Валентина Григорівна;

2004-2010рр. – Великодна Ольга Олександрівна;

2011 р. – Поліщук Віта Петрівна.

D:\Documents\фото\фото працівники\Выкладачи\IMG_1505а.jpgЗ жовтня 2011 року завідуючою ДНЗ «Сонечко» працює  Бондарь Тетяна Олексіївна. Вона згуртувала навколо себе творчий колектив однодумців серед яких: 

вихователі - Тюлєнєва Валентина Миколаївна, Тризна Оксана Махмутівна,Поповець Тетяна Василівна; музичний керівник Рябчій Галина Сергіївна; помічники вихователів – Боримська Наталія Іванівна, Пунтус Налаля Василівна; завгосп – Лукіна Тетяна Володимирівна; медична сестра – Конєва Лариса Валентинівна; кухар – Кравченко Зінаїда Григорівна; машиніст з прання та ремонту білизни – Сальник Олена Федорівна; сторожа – Ковальова Любов Миколаївна, Редько Любов Василівна. Завдяки зусиллям колективу дитячий садок є теплою затишною домівкою для малюків.

На даний час функціонує дві групи: молодшого віку і середня група. Садочок відвідує 37 малят із різних сел: Надеждівка, Братсько-Семенівка, Пичугине, Маяк, Шевченково, Золота Поляна, Новопокровка.

Велику увагу роботі закладу приділяє Надеждівська сільська рада та сільський голова Ганець І.Ф.

В 2009 – 2011 роках було зроблено поетапну реконструкцію будівлі за кошти обласного бюджету.

Діти старшої групи з січня 2012 року переведені до новоствореної  старшої дошкільної групи «Надія» при Надеждівському НВК.

Для сучасного етапу розвитку освіти в Україні, зокрема дошкільної, характерна широка наявність у ньому інноваційних процесів. Інновації – головний напрямок тенденцій розвитку системи дошкільного виховання.